top of page
Vyhledat

Jak získat nájemní bydlení

V poslední době se mi často stává, že zájemci na prohlídkách si stěžují, že nemohou sehnat pronájem, že už byli na několika prohlídkách nájmu a majitel si vždy vybral jiného zájemce. Proto jsem se rozhodla, připravit Vám takový manuál pro zájemce o nájemní bydlení, který se majiteli určitě zalíbí a s největší pravděpodobností si ho i vybere. Ukážu Vám co majitele nemovitosti zajímá, na co se bude ptát a jak se Vy můžete na prohlídku připravit.

Ideální je, když si sepíšete informace o sobě, jako například:

  • Vaše jméno a příjmení

  • Váš věk

  • jestli máte zvíře a jaké(pokud máte psa je dobré napsat, kolik mu je let, jestli je naučen chodit na záchod ven, jestli je zvyklý být doma sám atd.)

  • jste kuřák, nebo nekuřák (majitelé většinou nechtějí, aby nájemníci kouřili v bytě) je tedy dobré například napsat, že kouříte zásadně venku).

  • kolik lidí bude v bytě bydlet a máte děti? Kolik jich máte, jak jsou staré, budou v bytě s Vámi

  • nepřetržitě, nebo snad máte střídavou péči? Studují, mají kroužky? Napište i o nich co nejvíce informací

  • je dobré vědět, jak dlouho zamýšlíte být v pronájmu (jestli třeba 5 let, nebo 10, nebo než děti dochodí konkrétní školu).

Další zajímavou informací může být, kde pracujete a pokud budete chtít, můžete zmínit i výši příjmu. Majitelé díky tomu totiž můžou mít dobrý pocit z toho, že se nemusí bát, že nebudete mít na zaplacení nájmu. Určitě doporučuji napsat odkud přicházíte. Je to od rodičů, nebo jste prodali byt, nebo z předchozího nájmu? Pokud je to z jiného nájmu, tak můžete mít vyhráno tím, že předchozí pronajímatel Vám napíše referenci, nejlépe s telefonním číslem, nebo e-mailovým kontaktem. Majitel nemovitosti si takto jednoduše může ověřit výše zmíněné informace. Pokud přicházíte od rodičů, nebo z jiného vlastního bydlení můžete například napsat svoji stránku na LinkedIn, nebo třeba Aukro účet, pokud o Vás tyto stránky něco prozradí a majitel si o Vás bude moct udělat obrázek například pozitivním hodnocení.

Na závěr napište něco o sobě. Co máte rádi, jaké jsou Vaše koníčky, může to být cokoliv. Majitel uvidí, že jste člověk, kterému nedělá problém komunikovat.
37 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page