top of page

PROFESIONÁLNÍ REALITNÍ SLUŽBY

Služby nad vaše očekávání

Úspěšný prodej nemovitosti za maximální cenu si přeje snad každý, kdo se rozhodne pro její prodej.

Dosáhnout takového výsledku, ale není jen tak. Pokud zvažujete prodej nemovitosti, pravděpodobně očekáváte a preferujete bezstarostný, bezpečný průběh. Podívejte se na kroky, které při spolupráci se mnou vedou k úspěšnému prodeji.

1

Úvodní schůzka

s prodávajícím

2

Příprava nemovitosti

k prodeji

3

Fotografie

a Home staging

4

Video

prohlídka

5

3D scan

nemovitosti

6

Plánek

nemovitosti

7

Propagace

nemovitosti

8

Prohlídka

nemovitosti

9

Rezervace

a příprava smluv

10

Výplata peněz a předání nemovitosti

foto-7_result.jpg

Vše začíná

úvodní schůzkou

V ideálním případě je dobré potkat se v nemovitosti, která je na prodej.

V první řadě potřebuji zjistit Vaše potřeby - důvod prodeje, za jak dlouho potřebujete prodat, jakou máte představu o ceně, atd. Následně si nemovitost prohlédnu, zjistím její výhody, ale také mě budou zajímat její nevýhody.

Když od Vás budu mít potřebné informace, představím Vám, jakým způsobem pracuji, co udělám pro úspěšný prodej Vaši nemovitosti a společně se shodneme na strategii prodeje Vám ušitý na míru.

Nakonec se domluvíme, které podklady a dokumenty od Vás budu potřebovat připravit na příští schůzku. Také Vám nechám zprostředkovatelskou smlouvu, abyste měli dostatek času si ji pročíst a dopředu znali všechny její náležitosti.

Nikdy Vás nebudu nutit ji podepsat na první schůzce, pokud sami nebudete chtít. Tato schůzka je nezávazná a následně se sami rozhodnete, jestli do prodeje půjdeme společně.

foto-26.jpg

Příprava nemovitosti k prodeji

Příprava nemovitosti k prodeji je velmi důležitá část a každá nemovitost je specifická. Protože se prodává očima, tak je důkladná příprava na místě.

Už jste někdy viděli, že by v autobazarech nabízeli k prodeji auto, které by bylo špinavé, zapatlané a od drobků? Stejně jako v bazarech prodejci vytepují sedačky, naleští auto a připraví ho zájemcům v tom nejlepším světle, to samé musíme společně udělat s Vaší nemovitostí.

Každá nemovitost potřebuje jinou přípravu, někde stačí jen pořádně uklidit. Jinde je potřeba ji celou vyklidit, vymalovat a věnovat jí více péče…

6.jpg

Fotografie

a home stagging

Dále přichází na řadu home staging a práce fotografa.

Před samotným focením nemovitost naaranžujeme, abychom ji ukázali v tom nejlepším možném světle a připravili ji na focení. Říká se tomu Home staging.

Po dobu své kariéry jsem nikdy nemovitost nefotila vlastním fotoaparátem a už vůbec ne mobilem. Focení nechávám na profesionálním fotografovi. Fotograf použije kvalitní širokoúhlý objektiv, má externí blesky zajišťující dostatečné osvětlení a následně fotografie postprodukčně doupraví k perfektnímu výsledku.

Video prohlídka

Mezi mnou poskytované realitní služby patří také profesionální video.

Zájemci se mi na prohlídkách nemovitostí shodují na tom, že nabídkám s video prohlídkou dávají přednost. Ve světě realit je to totiž něco navíc a videa zatím nejsou u nabídek příliš rozšířené.

Pro mě osobně je video při prodeji nebo pronájmu nemovitosti samozřejmostí a navíc mě jeho tvorba moc baví. K natáčení využíváme mimo klasickou kameru také dron, díky kterému natočíme Vaši nemovitost opravdu ze všech úhlů.

3D scan nemovitosti 

Alternativou (nebo doplňkem) klasické video prohlídky je 3D scan nemovitosti.

360° kamera Matterport nemovitost do detailu naskenuje a zájemci si tak mohou nemovitost projít z pohodlí domova.

Spousta zájemců se mi chodí na prohlídku opravdu už jen přesvědčit, že je nemovitost k prodeji opravdu taková, jakou ji znají z virtuální prohlídky, kterou doma už nejednou viděli.

foto-2%20(3)_edited.jpg

Plánek nemovitosti

Další nezbytností je plánek nemovitosti.  Plán nemovitosti slouží k základní orientaci rozložení interiéru, zasazení oken a dveří a popisuje jednotlivé pokoje.

Každý zájemce tak má jasnou představu, odkud kam se z jednotlivých místností může pohybovat a jak je byt či dům rozložený.

2020-07-19%2021_15_15-N%C3%A1b%C4%9Brov%

Propagace nemovitosti

Před samotným začátkem propagace je pro mě nesmírně důležité, abyste si celou prezentaci nemovitosti prošli. Až ve chvíli, kdy si vše odsouhlasíme, začneme s marketingem.

Nabídku vyexportuji na veškeré realitní servery, jako jsou Sreality, Reality iDNES, Hyperreality, Bazoš a celou řadu dalších inzertních webů.

Vaši nemovitost při prodeji nebo pronájmu budu propagovat na sociálních sítích. Využiji i placené reklamy na Facebooku. Díky tomu nabídku uvidí maximum potenciálních zájemců a dokážeme získat co nejvyšší cenu.

foto-2_result.jpg

Prohlídkový den

Toto je náš den D a okamžik pravdy. Je to totiž rozhodující moment, kdy se zájemce do nemovitosti může zamilovat! 

V den prohlídky musí být vše perfektní a nachystáno minimálně stejně, jako v den focení nemovitosti.

Prohlídky provádím nejlépe bez majitele, zato s sebou mám vždy kolegu hypotečního specialistu. Já na prohlídce nemovitosti zastupuji Vás, jako stranu prodávající. Pokud se zájemci rozhodnou pro koupi, kolega je připravený nabídnout různé možnosti financování. Po prohlídce pro Vás ověří bonitu zájemců.

Nikdy nepodepisuji rezervační smlouvu v době prohlídky.

foto-9_result.jpg

Rezervace

a příprava smluv

K podpisu rezervační smlouvy se sejdeme všichni u nás v kanceláři, kde dohodneme podrobnosti k přípravě kupní smlouvy. Rezervační smlouva je trojstranná.

Od rezervace do podpisu kupní smlouvy, smlouvy o advokátní úschově, nebo o převodu družstevního podílu máme 45 dní a do té doby vše stihneme.

 

Kupující strana vyřídí s hypotečním specialistou, nebo po vlastní ose hypotéku (pokud má hotovost, vše bude rychlejší) a já předám veškeré podklady našemu právnímu oddělení, kde kolegové mezitím připraví návrhy jednotlivých smluv. Jedná se o advokátní kancelář Petráž a Rezek. Pokud si budete přát jinou úschovu, ráda Vám vyhovím.

Jakmile budeme mít vše připraveno, odsouhlaseno a kupující budou mít připraveny zástavní smlouvy, můžeme přejít k podpisu. Kupní smlouvu podepíšeme v advokátní kanceláři, kde se podpisy ověří.

Po načerpání celkové kupní ceny do úschovy odnesu kupní smlouvu s návrhem na vklad na katastrální úřad, kde po dobu 30 dní se zapíše nové zástavní a vlastnické právo.

Stohy mincí

Výplata peněz a předání nemovitosti

Jakmile katastr vše zapíše, jsou splněny podmínky pro výplatu peněz z úschovy.

 

Zajistím nový list vlastnictví, který prokáže splnění podmínek v podobě zapsání zástavního a vlastnického práva a v následujících dnech se Vám na účtu objeví kupní cena.

 

Hned poté dohodneme schůzku k předání nemovitosti kupujícím, na kterou připravím předávací protokoly.

Takto končí i mé služby. Přečtěte si reference od mých spokojených klientů.

bottom of page